V. Majakovska Maskavas akadēmiskais teātris

„TALANTI UN PIELŪDZĒJI”

Aleksandra OSTROVSKA komēdija

Režisors: Mindaugs KARBAUSKIS
Scenogrāfija: Sergejs BARHINS
Mūzika: Ģiedrjus PUSKUNIGIS

Lomās: Irina PEGOVA, Svetlana ŅEMOĻAJEVA, Igors KOSTOĻEVSKIS, Mihails FILIPOVS, Daņils SPIVAKOVSKIS u.c.

„Talanti un pielūdzēji” ir slavenā režisora Mindauga Karbauska pirmais darbs Majakovska teāta mākslinieciskā vadītāja amatā. Izrādes pirmizrāde notika 2012. gada 21. janvārī. Izrāde par māksliniecisko dotību būtību, par teatrālā ģēnija laimi un ievainojamību - par Teātri.

Aktieris ir bezgalīgi atkarīga profesija un izmisīgi brīvību mīloša dāvana. Aktiera dzīve - realitātes rūpes, publika, sadzīve, paradumi. Un ikviens, kas apbrīno un dievina talantu, patiesībā tiecas pēc tā, cenšas to iegūt un izmantot pēc saviem ieskatiem.
Galvenā varone - aktrise Negina (Irina Pegova) atrodas viņai apkārt virmojoša stāsta centrā, kurā pārējie varoņi arī cenšas spēlēt galveno lomu. Šeit visi ir talanti. Katrs aizrautīgi realizē savus nodomus. Kāda gan ir atsevišķu sižetu jēga? Kur atrodas izejas punkti? Ko nozīmē izspēlēt intrigu un piedalīties tās sekās? Kurš palaiž jaunu darbību ciklu? Teātris ir varoņu un notikumu kopums, mērķu un patmīlas virpulis un savstarpējā iedarbība. Apzinoties šo skumjo patiesību, Majakovska teātrī tomēr pieturas pie romantiskiem uzskatiem, kas sakņojas Mākslinieka spēka un personības pievilcības pielūgsmē.
Karbauska uzvedums lielā mērā ir veltīts paša Majakovska teātra talantam, tā spilgtajam aktieru ansamblim, ar kuru režisors ir saticies un strādā kopā.

Prese:

mayakovsky.ru
mayakovsky.ru