V.Kaļužnijs

Krievijas Vēstnjeks


Teātra festivāls Zelta maska ir neordināra parādība Latvijas kultūras dzīvē. Latvijas skatītājs ir izsmalcināts daiļo mākslu cienītājs, - to uzskatāmi nodemonstrēja piekrišana, kuru guva šī festivāla ietvaros 2006.gadā realizētais projekts Labākās Krievijas izrādes.
2007.gadā teātra mākslas cienītājiem būs iespēja vērtēt tādu režisoru darbus kā Oļegs Tabakovs, Pjotrs Fomenko. Plašs ir to pilsētu spektrs, kas sūta šurp savas trupas - tā ir Maskava un Sanktpēterburga, Omska un Jekaterinburga. Tās izrādīs savus labākos darbus, demonstrējot krievu teātrim raksturīgo augsto aktiermākslas līmeni.
Festivāls Zelta maska ir svarīgs notikums mūsu valstu kultūras sakaros. Vēl vairāk, ņemot vērā, ka Krievijas Prezidents Vladimirs Putins 2007.gadu ir pasludinājis par krievu valodas gadu, šī festivāla norise iegūst vēl lielāko nozīmi. Tas sniedz priekšstatu par Krievijas kultūras dārgumu krātuves vienu spilgtu šķautni, par mūsdienu un klasisko teātri, kā pamatā ir krievu valoda - viena no dižākajām pasaules valodām.
Gribu izteikt pārliecību, ka festivāls Zelta maska kļūs par Latvijas teātru dzīves pastāvīgu atribūtu, kā arī par lielisku dāvanu šī žanra cienītājiem.
Novēlu festivālam veiksmīgas pirmizrādes, savukārt organizatoriem un aktieriem - radošus sasniegumus.